Co należy wiedzieć o Apple iPad mini 6. generacji z 2021 roku?

Najważniejsze parametry

Tablety Apple iPad mini 6 (2021) ze sklepu itnes.pl to urządzenia z ekranami o nowych proporcjach. Proporcje to 3 do 2. Do tego mamy do czynienia z dłuższą przekątną 8,3 cala. Jest to jednostka Liquid Retina z bardzo szeroką obsługą kolorów. Można powiedzieć, że jest to następna nowość w modelach mini. Ekran jest wyposażony w True Tone oraz do tego zwykłą powłokę oleofobową na hartownym szkle. W tym modeli są także wszystkie nowe kamery. Przód to aparat 12MP ultraszerokokątny. Obsługuje funkcję Center Stage. Dostępny jest także tylny nowy aparat 12 MP z kolei z funkcją Smart HDR3. Mamy możliwość nagrywania wideo do 4 przy sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

W tym iPadzie są także głośniki stereo. Zamontowany został nowy czujnik Touch ID oraz możliwość szybkiego ładowania. Nie sposób nie wspomnieć o przełączniku na port USB-C. Może on sprawić, że wszystkie oświetleniowe akcesoria będą zbędne, ale otwiera drzwi do całkiem nowego świata. Musimy koniecznie wspomnieć o jeszcze jednym ulepszeniu. iPad mini z roku 2021 obsługuje ołówek Apple drugiej generacji. Co więcej, na jego ramie znajduje się punkt ładowania magnetyczny. Cena rysika to 135 dolarów. Raczej do wersji za 550 dolarów nie otrzymamy go w prezencie. Wydaje się to być logiczne. Praca z tym rysikiem jest naprawdę łatwiejsza i praktyczniejsza.

Musimy przyznać, że szósty iPad mini jest naprawdę bardzo fajnym tabletem, chociaż ne mogło oczywiście zabraknąć obsługi HDR dla wyświetlacza. Bardzo przypadł nam do gustu nowy ekran, jak i także podoba nam się niezwykle szerokie wsparcie kolorów. Wiele osób uważa, że Dolby Vision lub HDR1– były znacznie lepsze. Jak się łatwo jest domyślić – Apple musiał coś pominąć co się pojawi w siódmym iPadzie mini. Podsumowując – sprzęt ten polecamy i na pewno recenzje, które można znaleźć w sieci są bardzo pozytywne i raczej zachęcają nas do zakupu. Nie może być inaczej. Marka mówi w tym przypadku sama za siebie, nie ma co do tego wątpliwości.