Fujitsu wychodzi z ofertą biznesową w postaci laptopów LifeBook U7412

Biznesowe rozwiązania w zakresie technologii powinny charakteryzować się wysoką wydajnością w połączeniu z niezawodnością. Sytuacja jest szczególnie istotna w momencie, kiedy mówimy o komputerach, które są często jednym z najważniejszych elementów naszej pracy. Laptopy Fujitsu LifeBook U7412 są świetną alternatywą dla osób, które cenią optymalne parametry połączone z nowoczesnym designem. Urządzenia, dzięki szerokiej możliwości konfiguracji sprawiają, że kupujący mogą wybierać spośród licznego grona dostępnych rozwiązań.

Bogata specyfikacja, która spełni oczekiwania

Wybór konkretnego laptopa powinien być zapoczątkowany określeniem indywidualnych potrzeb co do sprzętu. Takie działanie pozwoli na kupno spersonalizowanego rozwiązania. Niemniej jednak w każdym przypadku należy brać uwagę stosunek ceny do jakości. Laptopy Fujitsu LifeBook U7412 oferują wysoką wydajność w połączeniu z komfortem użytkowania.

Na wstępie warto skupić się na specyfikacji, jaką oferuje producent. Niezwykle istotne jest serce komputera, czyli procesor. W odniesieniu do opisywanego produktu z pewnością nie będziemy zawiedzeni. LifeBook oferuje kilka wariantów, z których tak na prawdę każdy jest godny uwagi. Najbardziej wydajne rozwiązanie to Intel Core i7 12 generacji o taktowaniu nawet do 4,8 GHz. Poza tym, producent przewidział zastosowanie innych rozwiązań w postaci nieco słabszej „siódemki” oraz procesorów Intel Core i3 oraz i5, również 12 generacji. Zastosowane rozwiązania znakomicie poradzą sobie ze skomplikowanymi obliczeniami. Nie powinniśmy również narzekać na codzienną pracę. Fujitsu w każdej konfiguracji będzie charakteryzował się wysoką płynnością pracy, a dodatkowo zadba o to najnowszy system operacyjny Windows 11.

Biznesowe rozwiązania w zakresie technologii powinny charakteryzować się wysoką wydajnością w połączeniu z niezawodnością

Procesor to jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na pozostałe parametry, jakie oferują laptopy Fujitsu LifeBook U7412. W opisywanych komputerach przenośnych postanowiono na bezgłośną, szybką pamięć wewnętrzną M.2 NVMe, która pozwoli przechowywać pliki o łącznej pojemności nawet do 2 TB. Ci, którzy nie potrzebują aż takiej wielkiej zasobności mogą zdecydować się na nieco mniejsze warianty, z czego najmniejsza oferowana wielkość to 256GB. Dodatkowo, LifeBook U7412 został wyposażony w dwa gniazda na pamięć RAM DDR4 z obsługą Dual Channel. Maksymalna obsługiwana wielkość to z kolei 64 GB. Ta wartość wydaje się być wystarczająca na kilka kolejnych lat pracy.

Moc obliczeniowa to nie wszystko

Do tej pory skupiliśmy się na głównych parametrach, które w dużym stopniu odpowiadają za wydajność. Z racji tego, że zakup biznesowego laptopa powinien być przemyślaną decyzją, warto zwrócić również uwagę na pozostałe udogodnienia. Pierwszym z elementów jest ekran. W tym przypadku producenci postawili na najwyższą jakość obrazu. 14-calowe rozwiązanie w rozdzielczości Full HD i jasności 400 cd/m² to znakomity wybór m.in. dla tych, którym zdarza się pracować przy pełnym słońcu. Niemniej jednak, wszystkie dostępne warianty są godne uwagi. Poza tym, do wyboru mamy:

  • dotykowy, 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 px i jasności 300 cd/m²,
  • 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366×768 px i jasności 220 cd/m²,
  • 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 px wykonany w technologii IPS, charakteryzujący się jasnością na poziomie 400 cd/m² i matowym wykończeniem.

Wybór konkretnego laptopa powinien być zapoczątkowany określeniem indywidualnych potrzeb co do sprzętu

Ekran wiąże się nie tylko z jakością wyświetlanego obrazu, ale też z kartą graficzną, która odpowiada za przetwarzanie tego, co widzimy. Laptopy Fujitsu LifeBook U7412 oferują rozwiązania w postaci zintegrowanych kart graficznych Intel UHD Graphics oraz Intel Iris Xe Graphics. Szczególnie ciekawe jest drugie rozwiązanie. To najnowsza grafika od Intela, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Co więcej, jak zapewnia producent, wybór pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii. Będąc przy pojęciu akumulatora nie sposób również scharakteryzować tego podzespołu. Opisywany LifeBook został wyposażony w rozwiązanie zapewniające użytkownikowi nawet do 11 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Poza tym, laptopy Fujitsu LifeBook U7412 oferują użytkownikowi:

  • czytnik kart pamięci
  • niską wagę, rozpoczynającą się od nieco ponad 1kg, która może nieco różnić się w zależności od specyfikacji
  • dwa wbudowane głośniki o mocy 2W każdy
  • 2 anteny do wspierania sygnału Wi-Fi oraz opcjonalnie dwie dodatkowe pozwalające na łączność LTE.