Laptopy Apple

Laptopy Apple, czyli popularne MacBooki to kultowe już urządzenia, które z pewnością sprawdzą się w biznesie. Oferowane przez markę laptopy MacBook Air M2 i MacBook Pro to jedne z najczęściej wybieranych notebooków. Biorąc pod uwagę zmiany, jakie Apple wprowadził w nich w 2022 roku – ciężko o bardziej wydajne i ergonomiczne notebooki biznesowe.

Przełomowe zmiany

Od kiedy Apple postanowiło zrezygnować z montażu procesorów Intela na rzecz układu M1 – MacBooki nie mają sobie równych. W dodatku przyczyniło się to do 3,5-krotnego zwiększenia wydajności Macbooków oraz zmniejszenia ich zapotrzebowania na energię. Zmiana ta zapoczątkowała wielki technologiczny przełom, jaki Apple przeżywa do dzisiaj. Co roku na rynku marka wprowadza bowiem laptopy, które pod względem technologicznym zaskakują coraz bardziej. Efektem tego są kolejne MacBooki, które – przez cały dzień na jednym naładowaniu baterii. A to dopiero początek, ponieważ na rynku są już obecne nowsze wersje MacBooków, w których stosuje się już układy M2.

Wydajność to nie wszystko

Solidny procesor to nie jedyna z cech, jakie posiadają najnowsze Macbooki. Na wysoki komfort pracy wpływają bowiem również i inne udogodnienia. Równie ważnym parametrem są kompaktowe rozmiary tych komputerów. Na uwagę zadługuje także zaskakująco niska waga – MacBook Air M2 Pro waży 1,4 kg podczas gdy MacBook Pro M2 zaledwie 1,24 kg!

Laptopy Apple, czyli popularne MacBooki to kultowe już urządzenia, które z pewnością sprawdzą się w biznesie

Ekran

Notebboki MacBook Air M2 Pro, jakie ukazały się w 2022 roku, mają przekątną 13,6 cala, a ich zaprojektowany w technologii Liquid Retina wyświetlacz posiada rozdzielczość 2560 na 1664 pikseli. Warto również wspomnieć, że w MacBook Air M2 Pro jasność wyświetlacza osiąga nawet do 500 nitów!

Z kolei w MacBooku Pro M2 pojawia się 13,3-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Ekran zapewnia zachwycającej jakości obrazu, która pozwala wydobyć wszelkie detale. Przydatną funkcją jest również technologia True Tone, która automatycznie dopasowuje poziom bieli na ekranie do światła w otoczeniu.

Procesor

Laptopy Apple, czyli popularne MacBooki to kultowe już urządzenia, które z pewnością sprawdzą się w biznesie

Producent zadbał o to, by w obu wersjach MacBooka pojawił się solidny, 10-rdzeniowy procesor graficzny, czip M2, zunifikowana pamięć RAM do 24 GB oraz dodatkowo nawet do 2 TB pamięci masowej. Nic więc dziwnego, że MacBooki pracują bardzo wydajnie.

Bateria

To jeden z najważniejszych parametrów w przypadku laptopów. W MacBookach pracuje ona jednak wyjątkowo długo – MacBook Air potrafi wytrzymać nawet do 18 godzin. To jednak nic w porównaniu z laptopem MacBook Pro M2, w którym czas pracy wynosi aż 20 godzin! Tym samym komputery te stały się najdłużej wytrzymującymi na jednym ładowaniu laptopami z oferty Apple (https://omegakomputery.pl/laptopy-apple-dla-biznesu-czy-to-dobry-pomysl/).

Kamera i audio

Najnowsze MacBooki Air M2 i Pro M2 zachwycają także pod względem jakości dźwięku i obrazu. W MacBooku Air producent zainstalował kamerę FaceTime HD 1080 p, podczas gdy w MacBooku Pro M2 jest to kamera FaceTime HD 720p. Z kolei za sprawą czipu M2 Apple wyeliminował szumy w tle oraz wyostrzył obraz w ciemnych miejscach.