Monitory Dell – dobre spojrzenie w własny biznes

Przy aktualnym rozwoju technologii większość naszego czasu poświęcamy na spoglądanie w ekran. Wyświetlacz telefonu, telewizor w domu i przede wszystkim monitor w pracy. Dla osób na co dzień pracujących przed monitorem jakość sprzętu i ich dostosowanie to podstawa dla komfortu pracy. Dlatego wybierając monitor do pracy, powinniśmy skupić się najważniejszych elementach, takich jak:

  • matryca
  • ergonomiczna budowa
  • odświeżanie 
  • odzwierciedlenie kolorów
  • porty.

Choć na rynku jest ogromna konkurencja, warto przyjrzeć się ofercie amerykańskiego giganta technologicznego Dell. Firma w swojej ofercie posiada kilka serii monitorów, które spełniają wymogi monitora do pracy. Monitory Dell cieszą się ogromną popularnością w wielu dużych i średnich firmach, ponieważ ich cena nie jest wygórowana, a adekwatna do zastosowanych technologii.

Monitor Dell seria P – profesjonalny podgląd na prace

Choć na rynku jest ogromna konkurencja, warto przyjrzeć się ofercie amerykańskiego giganta technologicznego Dell.

Pierwszą serią monitorów, którą warto rozważyć to monitory Dell z serii P. Cechują się one bardzo ergonomiczną budową, pozwalając zmienić ich wysokość oraz kąt nachylenia. Matryce stosowane w monitorach Dell z tej serii to matrycę IPS o rozdzielczości od 1920 × 1080 do 3440 × 1440. Matryce tego typu cechują się o wiele lepszym podświetleniem i odzwierciedleniem kolorów od największego konkurenta wśród tego produktu, czyli matryc VA. Liczba wyświetlanych kolorów zależna jest od modelu wybranego monitora, jednakże w serii P możemy znaleźć sprzęt, który wyświetla 1070 mln kolorów. Modele z tej rodziny świetnie spisują się w biurach oraz do laptopów biznesowych z serii Lititude tego samego koncernu. Monitory tej serii dostępne są w rozmiarach od 19 cali po 34,14 cala, dzięki czemu każdy dopasuję monitor do możliwości swojego biura. Ciekawostką jest, że Dell w swoich monitorach wykorzystał materiały z recyklingu do stworzenia obudowy, przez co produkty mogą cieszyć się mianem ekologicznych.

Monitor Dell seria U ciekawy wybór dla profesjonalistów

Serią monitorów firmy Dell, którą również może rozważyć każdy, kto wymaga od ekranu w pracy najwyższej jakości. Wykonane również na matrycy IPS, z wysokim odzwierciedleniem kolorów oraz szerokim wyborem rozdzielczości. Monitory Dell serii U wydają się bardzo dobrym wyborem dla grafików komputerowych, montażystów filmów oraz tworzenia planów architektonicznych. Matowa matryca pozwala na pracę w dobrze oświetlonych miejscach, nie odbija światła i nie męczy tym samym wzroku. Modele z serii U posiadające 31,5 cala potrafią wyświetlać obraz w rozdzielczości 7680 × 4320 z bardzo dokładnym odzwierciedleniem barw. Jak w poprzedniej serii każdy klient znajdzie dla siebie odpowiednią wielkość monitora, a jedne z większych posiadają aż 49 cali. Warto wspomnieć, że modele z tej serii cieszą się również uznaniem wśród graczy.

Monitor Dell z dotykową matrycą z serii C na spotkania biznesowe

Monitory serii C to jedne z monitorów amerykańskiego koncernu, które posiadają profesjonalne dotykowe matryce wielkoformatowe. Tego typu sprzęt cechuje się dużymi rozmiarami, dzięki temu sprawdzają się bardzo dobrze na spotkaniach biznesowych i konferencjach. Usprawniają tym samym prowadzenie spotkań, omawianie planów biznesowych i wygrywają bezsprzecznie z klasycznymi prezentacjami wyświetlanymi przez rzutnik. Dell wykorzystał do serii C matryce VA, która cechuje się nieco mniejszym odzwierciedleniem kolorów, jednakże wygrywa w nasłonecznionych dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Monitor Dell serii C to sprzęt przeznaczony dla większych koncernów i firm z powodu dość wysokiej ceny, jednakże dostosowanej do użytych bardzo wydajnych technologii.

Monitory Dell występują również w seriach E i S, jednakże są to ekrany przeznaczone dla mniej wymagających konsumentów, z przeznaczeniem przede wszystkim domowym. Szeregi usprawnień, jak możliwość rozszerzenia ekranu przez dodatkowy monitor, ilość portów i dodatkowe wejścia USB to cechy, które często przeważają nad kupnem monitorów Dell. Serie U, P oraz C są godne polecenia do każdego typu przedsiębiorstwa, a każdy najbardziej wymagający kupujący znajdzie wśród nich model do swojej firmy.