Najlepsze komputery dla biznesu – Dell Vostro

Wybór odpowiedniego laptopa bardzo często wiąże się z podjęciem wielu trudnych decyzji. Znalezienie kompromisu między ceną i wydajnością nie rzadko wymaga od użytkownika poświęcenia czasu na dogłębny research. Na szczęście na rynku jest kilka pewniaków, które doskonale sprawdzą się jako sprzęt biznesowy – to komputery Dell. W szczególności warto przyjrzeć się serii Vostro.

Idealne dla biznesu

Jednym z najlepszych, choć już nie najnowszych, jest laptop Dell Vostro 5471 z porządnym 14 calowym ekranem, procesorem Intel Core i7-8550U, 8 GB pamięci RAM i z dyskiem twardym o pojemności 1 TB 5400. Producenci zadbali także o iście biznesową estetykę, umieszczając po prawej stronie czytnik kart pamięci SD i dwa porty USB 3.1 Jako laptop typowo biznesowy Dell Vostro dostał wydajną baterię, która bez problemu wytrzyma cały dzień bez ładowania.

Wybór odpowiedniego laptopa bardzo często wiąże się z podjęciem wielu trudnych decyzji

Czego oczekiwać od komputerów Dell?

Komputery Dell, a w szczególności laptopy z serii Vostro pojawiły się na rynku z myślą o mniejszych firmach. Ten sprzęt znajdzie zastosowanie w handlu, ale docenią go także osoby pracujące w terenie i to nie zawsze w łatwych warunkach. Dell słynie z wytrzymałych komputerów i nie inaczej jest w przypadku serii Vostro.

Co nowego w rodzinie komputerów Dell?

Jednym z nowszych urządzeń w komputerowej rodzinie Dell jest laptop Dell Vostro 14 5490, nieco przypominający stylistyką obudowy podmarkę XPS. Zastosowanie kolorystyki o nazwie Ice Grey sprawia jednak, że laptop wygląda na prawdę ekskluzywnie. Wśród największych zalet można wymienić:

  • doskonałą wydajność,
  • czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania,
  • świetną żywotność baterii,
  • estetyczny design,
  • wydajny procesor.

Niestety nie obyło się bez kilku niedogodności, np.

  • brak portu Thunderbolt 3,
  • nieco przestarzałe już porty USB 2.0,
  • brak możliwości podłączenia stacji dokującej,
  • dosyć głośny,
  • wysoka cena.

Podsumowanie


Zdecydowana większość komputerów Dell jest przemyślanie zaprojektowana i jak widać na tych dwóch przykładach, które dzieli kilka dobrych lat, seria Vostro ma się całkiem dobrze i ciągle się rozwija. Jako laptopy typowo biznesowe nie nadają się do grania, ale za to są idealne dla małych i średnich firm. Są synonimem dobrej pracy baterii, wielu opcji łączności, wytrzymałej konstrukcji i wsparcia technicznego. Z pewnością wyróżniają się na tle konkurencyjnych modeli i są dobrą inwestycją. Dell słynie z niezawodności, a laptopy biznesowe charakteryzują się się wyjątkową długowiecznością.