Wszystko o komputerach Dell

Dell to amerykańska firma, której komputery znane są na całym świecie. Marka ta słynie z tego, że jest najszybciej rozwijającą się, pod względem technologii, firmą na świecie. Dell gwarantuje długi okres gwarancji, ciekawy design i wyjątkową jakość wykonania.

Komputery Dell – rodzaje i zastosowanie

Komputery Dell All in One to urządzenia, które zaprojektowane zostały do tego, aby obsługiwać multimedia interaktywnie. Pobierają one niewiele energii, a wszelkie komponenty są ukryte w obudowie monitora. Komputery te maja także wbudowane funkcje dotykowe i mogą być używane w domu jak i w biurze.

Komputery Dell Precision mają największą wydajność, a aplikacja jest obsługiwana przez niezależnych producentów oprogramowania

Komputery Dell Optiplex to komputery stacjonarne, które przeznaczone są przede wszystkim do pracy w urzędach, firmach i instytucjach. Swoją wydajność zawdzięczają procesorom Intel, a w wersji tańszej procesorom AMD. Mogą mieć obudowę Ultra From Factor. Small From Factor, a także Mini Tower.

Komputery Dell Vostro to komputery o dużej wydajności, najnowszej technologii. Zaprojektowane zostały specjalnie po to, aby sprostać największym biznesowym wyzwaniom. Komputery te są proste w obsłudze i przystępne cenowo, a przy tym gotowe do użytku zaraz po instalacji.

Komputery Dell Precision mają największą wydajność, a aplikacja jest obsługiwana przez niezależnych producentów oprogramowania. Są one niesamowicie wydajne, nawet przy bardzo zaawansowanych zastosowaniach, a także w programach, które wymagają użycia zaawansowanej grafiki. Komputery te świetnie sprawdzą się w oprogramowaniach inżynieryjnych, a także do projektowania, przetwarzania obrazów cyfrowych czy animacji. Stacje robocze Dell to komputery, które montowane mogą być w szafach serwerowych, mogą także być przenośne, albo znajdować się w obudowach Tower. Do specjalnych zastosowań przeznaczone są stacje robocze w obudowie rack. Najpopularniejszymi modelami z tej serii są Precision 5820 i 3650.

Komputery Dell Optiplex to komputery stacjonarne, które przeznaczone są przede wszystkim do pracy w urzędach, firmach i instytucjach

Zastosowanie komputerów stacjonarnych Dell

Komputery te przydają się zarówno w pracy jak i w domu z nich posiada rewelacyjne połączenie z WI-FI, dzięki temu, że większość urządzeń ma w wyposażeniu technologię bezprzewodową, a także system operacyjny Windows 10. Urządzenia te maja także pamięć szybką DDR4 i najnowszą kartę graficzną. Funkcja Dell Mobile Connect znacznie ułatwia prace biurowe, zwłaszcza tam, gdzie potrzebna jest wielowymiarowość. Komputery te mogą także swobodnie łączyć się ze smartfonami, a to pozwala transportować wszystkie informacje o wiadomościach SMS i o połączeniach w sposób bezpośredni.