Mobilne stacje robocze HP ZBook studio G9 – sprzęt o dużej mocy do zastosowań kreatywnych

Laptopy HP od wielu lat cieszą się doskonałą opinią wśród profesjonalistów i właścicieli biznesów. Producent posiada ich szerokie portfolio, oferując także modele do zadań specjalnych. Osoby kreatywne z całą pewnością powinny zainteresować się urządzeniami, jakimi są laptopy HP ZBook Studio G9, które zapewnią im najlepsze doświadczenie i potężną moc obliczeniową, dzięki czemu nawet praca przy skomplikowanych projektach przebiegnie gładko.

Dla kogo przeznaczona jest najnowsza generacja stacji roboczych HP?

Sprzęt ten zalicza się do kategorii stacji roboczych, a więc nie jest tak mobilny i poręczny, jak klasyczne laptopy, ważąc 1,73 kg w wersji podstawowej. Jest on zaprojektowany jako odpowiednik komputera stacjonarnego. Laptopy HP ZBook Studio G9 to już dziewiąta generacja tych stacji roboczych, a w porównaniu do poprzedniej, producent postawił tu przede wszystkim na znacznie mocniejsze karty graficzne, którymi mogą być w tym przypadku GeForce RTX 3080 Ti lub RTX A5000, a także Intel Iris XE.

Laptopy HP od wielu lat cieszą się doskonałą opinią wśród profesjonalistów i właścicieli biznesów

Są to potężne układy, które poradzą sobie nawet ze skomplikowaną i wymagającą grafiką 3D. Profesjonaliści pracujący z wymagającym oprogramowaniem, takim jak Blender lub Maya, czy z programami od Adobe, mogą przy pomocy tych układów osiągnąć wspaniałe efekty w krótkim czasie ze względu na szybkie jak burza renderowanie i możliwość sprawnej pracy nawet na grafikach o bardzo wysokiej rozdzielczości, czy też na bardzo skomplikowanych grafikach wektorowych.

Te stacje robocze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie akceleracja GPU gra główną rolę. Oba układy są porównywalne pod względem mocy, jednak GeForce RTX A5000 lepiej sprawdzi się u tych profesjonalistów, którzy chcą intensywniej korzystać z uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Osoby kreatywne, które wspomagają się więc  takimi technologiami, tworząc na przykład sztukę generatywną, czy trenujące sztuczną inteligencję do tego, by sama tworzyła dla nich grafiki, powinny wybrać właśnie ten układ.

Reszta specyfikacji — czysta moc dla nieograniczonej kreatywności

Laptopy HP ZBook Studio G9 to już dziewiąta generacja tych stacji roboczych, a w porównaniu do poprzedniej, producent postawił tu przede wszystkim na znacznie mocniejsze karty graficzne, którymi mogą być w tym przypadku GeForce RTX 3080 Ti lub RTX A5000, a także Intel Iris XE

Te stacje robocze dostępne są z procesorami Intel Core i7-12700H lub Core i9-12900HK i wyposażone mogą zostać w maksymalnie 64GB pamięci RAM DDR5-4800 i dysk PCIe czwartej generacji o maksymalnej pojemności aż 4TB.

Z ważnych zmian, laptopy te uzyskały też nowe proporcje matrycy wynoszące teraz 16:10, podczas gdy w poprzedniej generacji było to 16:9. Obecne proporcje to znacznie szerzej stosowany standard, który owocuje większym komfortem pracy ze względu na większą ilość przestrzeni do pracy, na przykład na dodatkowe palety, co przy projektowaniu jest podstawą.

Laptopy HP ZBook Studio G9 wyposażone są w najwyższej jakości 16-calowe matryce OLED z odświeżaniem 120 Hz, które dostępne są w różnych rozdzielczościach, a osoby, którym zależy na jak największej ostrości obrazu, powinny zainteresować się wariantami tych laptopów z matrycą o rozdzielczości 3840 x 2400. Jeżeli rozdzielczość nie jest aż tak ważna, wersje z matrycą 1920 x 1200 mogą być sensowniejszym wyborem.

Miłym dodatkiem w tych laptopach jest klawiatura RGB, w której każdy klawisz ma oddzielnie sterowane podświetlaniem.

Laptop wyposażony jest w komplet portów. Niezwykle ważna jest obecność portu Thunderbolt 4, który pozwoli na podłączenie do laptopa nawet dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4k i odświeżaniu 60 Hz. Daje on też możliwość podłączenia do urządzenia ultraszybkich dysków SSD, co jest bardzo ważne przy pracy z plikami złożonych projektów, które potrafią zajmować wiele gigabajtów na maszynie. W sprzęcie obecny jest też port USB-A o przepustowości 5Gbps, a także USB-C o przepustowości 10Gbps. Całość dopełnia bateria 84 Wh o bardzo dużej żywotności, a także doskonały system głośników zapewniający krystalicznie czysty dźwięk i dwa mikrofony.

Laptopy HP ZBook Studio G9 to doskonały wybór dla najbardziej wymagających użytkowników pracujących na skomplikowanych projektach graficznych, którzy chcą też cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami nowoczesnych technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Jest to sprzęt najwyższej klasy, który dodatkowo wyposażony jest we wszystkie najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, jakie opracowało HP.