Czy warto posiadać kamery IP w swojej firmie?

Jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się czy warto w swoim biurze posiadać monitoring w formie kamer IP? Przeczytaj poniższy artykuł, a przedstawimy Ci w nim zalety tego rozwiązania!

Prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie swojej własnej firmy w Polsce to z pewnością niełatwe zadanie. Mimo wielu przeciwności losu związanymi z biurokracją czy na przykład kwestiami podatkowymi, wiele osób w dalszym ciągu decyduje się na to rozwiazanie. Zastanawiasz się dlaczego tak właśnie jest? Wielu osobom zwyczajnie nie chce być zależna od innych. Prowadząc swój biznes w pełni za niego odpowiadamy, ale jednocześnie sami ustalamy sobie grafik a także kierunek rozwoju firmy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również brak sufitu finansowego. W zależności od naszych wyników sprzedażowych i starań, możemy mieć. nieregularne, jednak w dalszym ciągu bardzo wysokie zarobki w porównaniu do wynagrodzenia związanego z pracą na etacie.

Kamery IP to nowoczesne rozwiązanie, które daje nam możliwość sprawdzenia podglądu z kamery w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie

Należy jednak pamiętać, że prowadzenie swojej własnej firmy to również odpowiedzialność na przykład za biuro, za posiadany w nim sprzęt, ale również za pracowników i ich bezpieczeństwo.

Zalety posiadania monitoringu w swoim biurze

Posiadasz swoje biuro i zastanawiasz się, czy warto założyć w nim monitoring? Mimo, że w Polsce coraz mniej mówi się o włamaniach i kradzieżach, nie oznacza to, że takie sytuacje w naszym kraju nie występują. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że takie sytuacje mają miejsce w naszym kraju niemalże każdego dnia. Jak się okazuje, celem złodziei bądź włamywaczy padają nie tylko domy jednorodzinne, ale również i biura. Zastanawiasz się z jakiego powodu? To w biurach posiadamy przecież sprzęt, który może być warty kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy. Mówimy tu oczywiście o wielu komputerach, laptopach czy innych urządzeniach biurowych takich jak drukarka czy skaner. Utrata takich sprzętów byłaby nie tylko kosztowna, ale jednocześnie uniemożliwiałaby prace całego biura. Rozwiązaniem, które może nam pomóc ustrzec się od takich sytuacji jest monitoring. Sprawdź jakie jeszcze zalety oferuje to rozwiązanie:

Kamery IP to nowoczesne rozwiązanie, które daje nam możliwość sprawdzenia podglądu z kamery w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie

  • bezpieczeństwo w biurze. Szczególnie w sytuacji kiedy zatrudniamy nawet kilkadziesiąt osób, musimy zdawać sobie sprawę, że w biurze może wydarzyć się niemalże wszystko. Posiadając monitoring zyskujemy gwarancje, że na przykład bójki czy kradzieże zostaną odpowiednio zarejestrowane, a my będziemy mogli z tej sytuacji wyciągnąć konsekwencje oraz wnioski.
  • łatwą kontrolę pracy. Niestety problemem wielu zakładów pracy jest brak efektywności pracowników. Posiadając monitoring w firmie możemy w pełnym zakresie kontrolować pracę danej osoby, jednocześnie posiadając informacje o tym kiedy przychodzi do pracy i kiedy z niej wychodzi. 
  • kontrola osób odwiedzających biuro spoza puli pracowników. Biuro może być odwiedzane przez Klientów, kontrahentów, a także inne, postronne osoby. Niestety nigdy nie wiemy o tym jakie dokładnie mają oni zamiary, tym samym kamera pomoże nam zarejestrować na przykład drobne kradzieże.
  • zapobieganie nadużyciom wśród pracowników. Niestety w Polsce bardzo częstym zjawiskiem jest kradzież sprzętu biurowego z miejsca swojej pracy. Posiadając monitoring, właściciel firmy zyskuje możliwość bardzo szybkiego wykrycia takiego nadużycia.

Dlaczego warto postawić na kamery IP?

Kamery IP to nowoczesne rozwiązanie, które daje nam możliwość sprawdzenia podglądu z kamery w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie. Możemy sprawdzić podgląd w czasie rzeczywistym na przykład z poziomu swojego smartfona, Co ciekawe, większość z nich może wykonać niemalże pełen obrót, a sterowanie również odbywa się bezpośrednio z aplikacji na smartfonie. Dzięki temu możemy rozszerzyć bądź zmienić pole widzenia w czasie rzeczywistym, znajdując się z dala od biura.

Jak widzisz, kamery IP posiadają mnóstwo zalet i zastosowań w kontekście biznesowym. Z pewnością warto chronić zarówno osoby, które u nas pracują, jak i dobytek, który do tej pory udało nam się zakupić do biura.