Zasilacze awaryjne APC- czym się charakteryzują?

Zasilacz awaryjny jest istotnym elementem struktury IT każdej firmy. Nawet chwilowy zanik przepływu prądu pomiędzy danymi urządzeniami może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, warto zainwestować w zasilacz awaryjny, który zapewnia ciągłość zasilania firmowego sprzętu, w przypadku zakłóceń czy całkowitego braku prądu.

Jak wybrać najlepszy zasilacz awaryjny dla firmy?

Przed zakupem zasilacza awaryjnego, należy zwrócić uwagę na pewne aspekty. Aby wybrać model, który odpowie potrzebom firmy, trzeba przyjrzeć się wskazanym poniżej parametrom zasilacza.

  • współczynnik mocy – wartość mocy czynnej określa to, ile mocy zostanie rzeczywiście dostarczonej do podłączonych urządzeń, natomiast moc pozorna to ilość maksymalnej mocy przepływającej przez zasilacz. Wartość mocy czynnej powinna być wyższa, aniżeli ta niezbędna do zasilenia firmowych urządzeń,
  • akumulator – od niego zależy to, jak długo sprzęt będzie działał. Najlepiej postawić na akumulator trwały i prosty w wymianie,
  • czas podtrzymania – droższe modele zapewniają nawet kilka godzin podtrzymywania akumulatorowego,
  • system monitorujący – dobrej jakości zasilacz awaryjny powinien posiadać system monitorujący, z wyświetlaczem LCD i panelem kontrolnym.
  • czas przełączania – jest to czas reakcji sprzętu na zanik napięcia. Dobrą propozycją są modele o czasie przełączania poniżej 20 ms.

Zasilacze awaryjne APC dla firm

Wśród firm coraz popularniejsze stają się zasilacze awaryjne APC. Producent APC tworzy wysokiej jakości sprzęty, w tym profesjonalne zasilacze awaryjne.  Firma działa na rynku od 1981 roku i skupia się na standaryzacji i prostej integracji oferowanych przez siebie rozwiązań. Zaletą zasilaczy awaryjnych APC jest zwłaszcza szybkość wdrażania, integracja z siecią i łatwość zarządzania. W ofercie tej firmy znajdują się produkty dla dużych firm, jak i niewielkich przedsiębiorstw. Producent proponuje zasilacze awaryjne w obudowie tower i rack. Zasilacze oferowane są w takich typach jak: Back-Ups, Easy-Ups, Smart-Ups, Smart Slot.

Czym charakteryzują się zasilacze UPS firmy APC?


Zasilacze awaryjne UPS od marki APC to produkty niezawodne, solidne i nowoczesne. Takie modele zostały wyposażone w ekologiczny tryb pracy, dzięki czemu gwarantują wysoką sprawność przy zachowaniu pełnej ochrony. Ponadto mają opcję prognozowania daty wymiany akumulatora, co pomaga w planowaniu utrzymania infrastruktury. Jeżeli dojdzie do zaniku zasilania sieciowego, zasilacze awaryjne APC przełączą się na tymczasowe zasilanie akumulatorowe. Produkty od producenta APC zakupić można w różnych obudowach. Wyroby te są dostępne w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu każda firma może sobie na nie pozwolić. To sprzęty łatwe we wdrążeniu i całkowicie integralne. Zapewniają skuteczne i co ważne, stabilne zasilanie. Doskonale ochraniają przed przepięciami, zakłóceniami i impulsami elektrycznymi. W ten sposób zabezpieczają urządzenia podłączone do zasilacza. Producent APC oferuje swoim klientom możliwość inteligentnego zarządzania akumulatorami, co wpływa na ich zwiększoną niezawodność i wydajność. W przypadku rozłączenia się zasilacza czy wystąpieniu usterek- urządzenie wysyła powiadomienie. Co ważne, takie sprzęty można samodzielnie modernizować. Trudności nie sprawia także wymiana akumulatorów. Zaletą produktów od APC jest też ich łatwa konfiguracja i aż 15 ustawień programowalnych. Nie bez znaczenia jest też to, że urządzenia od APC posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, a ich sprawność wynosi ok. 97%.

Z zasilaczy awaryjnych od APC korzystają duże korporacje, jak i małe firmy. Właściwie dla każdego przedsiębiorstwa ważne jest to, aby zadbać o bezpieczeństwo posiadanych rozwiązań sieciowych oraz zapewnić stały dopływ prądu do ważnych sprzętów. Zasilacze służą bardzo często do wspomagania pracy serwerów. Ich użycie zmniejsza ryzyko utraty danych przechowywanych w pamięci operacyjnej komputerów, ponadto przeciwdziała możliwemu uszkodzeniu pamięci masowej. Zasilacze awaryjne przydają się w licznych branżach, gdzie niezwykle ważna jest nieprzerwana praca sprzętów.